Anasayfa Kurumsal Faaliyet Alanlarımız Uygulama Alanlarımız Bayiliklerimiz Sertifikalarımız Referanslarımız İletişim Bilgilerimiz
 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
11 22 33 44 55 66
html slider by WOWSlider.com v5.3
     

ÖZEL UYGULAMALAR

1-) SIĞINAK HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Sığınaklar sivil halkın acil durumlarda korunması için yapılan ve kendi içinde kapalı, hava sızdırmaz ve kilitlenebilir inşaat birimleridir.

Sığınak çeşitleri arasında farklar olsada tüm sığınaklarda, sığınaktan yararlanan insanların sığınakta kaldıkları süre boyunca ortam havasının asgari yaşam koşullarına uygun olması sağlanmalıdır.

 

Sığınaklarda biri normal biri de koruyucu olmak üzere iki havalandırma sisteminin olması gerekmektedir. Dışarıdaki hava solunabilir olduğu durumlarda normal havalandırma sayesinde dışarıdan temiz hava alınıp  bir G4 kalite filtreden geçtikten sonra ortama verilmelidir.

 

Dışarıdaki havanın radyasyon, biyolojik ve ya kimyasal toz ve parçalarla kirli olması halinde emilen bu hava uygun filtrelerden geçirildikten sonra ortama verilmelidir. Ayrıca yüksek yangın tehlikesi olan yerlerde hava önce kum filtrelerden geçtikten sonra aktif karbon filtreden geçirilerek ortama verilmesi gerekmektedir.

Sığınaktaki havalandırma sistemlerinin enerjisi bir jenaratör tarafından sağlanmalı ve bu jenaratör için ayrı bir oda tasarlanıp jenaratörün egzosu doğrudan dışarı atılmalıdır.

 

ds

 

2-) HİJYENİK KLİMA UYGULAMALARI

 

 “Merkezi Hijyenik Klima Santralleri” ortamdaki pozitif Basınç, sıcaklık ve nemi %1 hassasiyetle kontrol eder.

Modern teknoloji kullanılarak ortamdaki hava ihtiyacını, hava kanalları ve filtre kirliliklerinden oluşan basınç oranlarını kontrol edebilecek şekilde düşük enerji sarfiyatlı, dıştan rotorlu, harici inverter kullanımı gerektirmeyen EC tip fanları ile ortamın sürekli olarak istenilen basınç değerinde kalmasını sağlar.

Taze hava emişinde kullanılan teknolji sayesinde cihaz kapalı konumda iken sistemin içerisine dışardan hava girişi engellenmektedir. Aynı zamanda cihaz sürekli olarak hava sıcaklığını kontrol eder. Filtre kirlilikleri sürekli olarak 3 adet basınç presostatı ile kontrol edilmektedir. Ameliyathanelerde veya diğer riskli bölgelerde hava kalitesini kontrol etmek için ideal bir çözümdür.

ds

 

3-) HAVA ŞARTLANDIRMA UYGULAMALARI

Hava şartlandırma uygulamaları; havayı kuru, temiz ve bazı durumlarda yağdan arındırılmıs hale getiren basınçlı hava işlemlerinin bir  kombinasyonudur.

Basınçlı havanın kalitesi çogunlukla kompresör tarafından emilen havaya baglı olarak değişkenlik göstermektedir. Sıkıstırma islemi sırasında havadaki su ve kir partikülleri kompresörde kullanılan yağ ile birlesir ve bu da sıkıstırılmış havanın kirliliği ile sonuçlanır.

 Tüm bu kirlilikler ekipmanlarda aşınmaya veya paslanmaya sebep olabilir, üretimde olası masraflara ve ekipmanın verimliligi ve servis ömründe azalmaya neden olabilir. Bu nedenle havanın kullanılmadan önce temizlenmesi gerekir. Bu işleme “hava şartlandırma” denilmektedir. Hava şartlandırmanın başlıca faydaları;

 

·         Yüksek hava kalitesi

·         Artan makina ömrü ve verimlilik

·         Temiz ve saf hava eldesi şeklinde sıralanabilir.

 

 

İLETİŞİM

Sanayi Mh. Kumru Sk. Çarşı Yapı Sitesi E Blok No:6 İzmit / KOCAELİ

Ofis / İdari
T. : 0.262.323 4524 / 25
F. : 0.262.331 8012

bilgi@korfezeta.com.tr

  Copyright © 2014 Körfez Eta Mühendislik