Sanayi Mh. Kozalı Sk. Çarşı Yapı Sitesi E Blok No:6 İzmit
TR | EN

ÇATI TİPİ KLİMALAR (ROOF-TOP)

ENDÜSTRİYEL HAVALANDIRMA VE KLİMA UYGULAMALARI

Rooftop (Çatı tipi, paket tipi), dış ünite ve iç ünitenin bir arada toplanmış halidir. Rooftop’ların ana kullanım alanları geniş ticari binalar, havalimanları, restorantlar,mağazalar, sinema ve tiyatro salonları, konferans salonları, endüstriyel binalar ve lojistik merkezleridir. Kullanılacak mekanın konumuna ve büyüklüğüne göre rooftop modelleri mevcuttur. Bu sistemler hava soğutmalı ve ya su soğutmalı olabilmektedir.

Çalışma sistemi, içerdeki havayı dönüştürebileceği gibi bulunduğu ortamdaki havadan da yararlanarak belirlenmiş yerlere taze hava verir ve mekânın içindeki havayı temizler.

Bu klimanın montajı için belirli alan özelliklerine sahip olmanız gerekir, ek olarak hiçbir ünite bulunmaz. Tek merkezden hava dağıtımını yapar. Montajdan önce klimanın nereye ve nereden hava vereceğini ayarlamanız gerekir. Bu belirlendikten sonra sabit hava kanallarıyla hava alışverişine imkan sağlar.

Görünüşü dış ortamlara uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Dışarı monte edilen klimalar hava kaybını en aza indirmeyi garanti eder. İç yüzeyi ve dış yüzeyi kolaylıkla temizlenebilir yapıya sahiptir, hiç bir zorluk çekmeden klimanızı istediğiniz zaman gerekli önlemleri aldıktan sonra temizleyebilirsiniz.

Rooftoplar kendi otomatik olarak dışarıdan içeri aktardığı havayı filtreleyerek içeri pis ve tozlu havanın germesini engeller. Aynı zamanda havalandırdığı ortamı en yüksek ve temiz şekilde havalandırmaya programlanmıştır. Cihazların üzerinde standart olarak bulunan ekonomizer ile binnın ihtiyacı olan taze hava, iç hava kalite standartlarına uygun olarak sağlanır. Tek merkezde ısıtma, soğutma, nem ve hava kontrolü seçenekleri mevcuttur. İsteğe bağlı olarak sadece ısıtma ve soğutma özellikli klima modelleri de bulunmaktadır.

Mekânın nem ve ısı dengesini oldukça hassas bir şekilde kontrol altında tutarak en iyi havayı solumanızı ve en iyi oda sıcaklığında yaşamanıza imkân sağlar. Rooftop, yüksek enerji verimliliğine sahip olup, hızlı ve kolay kurulum, düşük işletme ve ilk yatırım maliyeti ile bütçe dostudur.

Rooftop hastanelerde anestezi sırasında ortaya çıkan gazların temiz hava ile karışmasını önler ve havayı her zaman temiz ve sağlıklı tutmaya çalışır. Bu klima türünün birçok aksesuarı mevcuttur ve bu aksesuarlar ana merkeze kolayca monte edilebilir.

Rooftoplar genellikle çatı katlarına monte edildikleri için görüntü kirliliğine ve ses kirliliğine neden olmazlar, diğer tür klima sistemlerine göre daha verimli çalışan rooftoplar tekli sistem yerine seçilebilecek en mantıklı sistemlerdir. Büyük bir firmanın her ofisine ayrı klima almaktansa tek üniteden bütün ofislere hava aktarımı ısıtma ve soğutma imkânı sağlaması daha verimli ve maddi açıdan karlı olacaktır.

Rooftoplar hava ısıtma ve soğutma özelliklerinin yanında isteğe bağlı olarak su ısıtma ve soğutma görevi de yapabilmektedir. Bunun yanında yüksek emiş güçlü toz tutma özelliği de eklenip daha temiz bir havanın içeri alınması sağlanabilir.

HÜCRELİ ASPİRATÖR VE VANTİLATÖRLER }}

HÜCRELİ ASPİRATÖR VE VANTİLATÖRLER

A-) Hücreli Aspiratörler :

Hücreli aspiratörler i&...

Devamı
KLİMA SANTRALLERİ/VAV/CAV }}

KLİMA SANTRALLERİ/VAV/CAV

Klima Santralleri atmosferden alınan taze havanın çeşitli koşullandırmalardan sonra mahale...

Devamı
VRF UYGULAMALARI }}

VRF UYGULAMALARI

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla i...

Devamı
Split / Multi-Split Klima Uygulamaları }}

Split / Multi-Split Klima Uygulamaları

Soğutma sistemi elemanlarının iki ve ya daha fazla gövde içinde yerleştirilmesi ile o...

Devamı
Kanallı Tip Klimalar }}

Kanallı Tip Klimalar

Kanal ve menfezler yardımı ile hava dağılımı sağlayan klima türlerine kanallı t...

Devamı
ÇATI TİPİ KLİMALAR (ROOF-TOP) }}

ÇATI TİPİ KLİMALAR (ROOF-TOP)

Rooftop (Çatı tipi, paket tipi), dış ünite ve iç ünitenin bir arada topla...

Devamı